black and red nike athletic shoe

Strój piłkarski dla dziecka

Kiedy dziecko zaczyna przygodę z piłką nożną nie należy zapominać o wyborze dobrej jakości obuwia. Jestem bardzo istotna sprawa, gdyż od tego zależy Komfort, lecz tak żeby bezpieczeństwo podczas gry dziecka. Model musi być przystosowany do powierzchni, na której realizowane są mecze i treningi. Pozwala to minimalizować ryzyko kontuzji. Dlatego podstawowym wyznacznikiem jakości obuwia sportowego jest rodzaj podeszwy.

Obuwie sportowe na naturalne murawy

Wybierając korki predator dla dziecka, zyskuje się gwarancji najwyższej jakości. Korki to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne buty do gry w piłkę nożną. Wykorzystuje się je do gry na murawie naturalnej. Na podeszwie umieszczone są punktowo gumowe lub plastikowe wypustki. Gwarantują dużo lepszą przyczepność, dynamikę, zwinność oraz komfort gry. Bardzo charakterystyczne spłaszczone wypustki to także dobra przyczepność do Murawy, gdyż wówczas buty mogą idealnie odpowiadać na dynamikę zawodnika. Obuwie to sprawdza się u Juniorów, którzy realizują treningi na świeżym powietrzu, natomiast rozgrywki również odbywają się na powierzchni naturalnej. Jeżeli jednak trening jest realizowany na trawie syntetycznej wówczas lepiej wybrać model z inną podeszwą. Obuwie do gry na sztucznym boisku nazywany jest turfami. Podobnie jak w przypadku korków, turfy posiadają wypustki na podeszwach. Wypustek tych jest jednak nieco więcej i są krótsze. Pozwalają zapewnić dobrą przyczepność oraz zwinność i zwrotność na sztucznym podłożu. Rozłożenie wypustek gwarantuje optymalny wsparcie stopy w miejscach, gdzie opiera się główny ciężar ciała.

Popularne halówki nie tylko na WF

Bardzo popularnym rodzajem obuwia piłkarskiego, który wykorzystuje nie tylko dzieci są popularne halówki. To charakterystyczne modele i dalej przystosowane do gry na nawierzchni kauczukowej oraz na parkiecie ze względu na twardą nawierzchnię stawy oraz mięśnie muszą mieć właściwe zabezpieczenie przed kontuzjami. Dlatego halówki są na płaskiej podeszwie, która nie posiada wypustek. Gwarantuje to dobrą przyczepność. Co więcej Dzięki gumowemu wykończeniu halówki nie rysują parkietu. Są zatem idealnym wyborem zarówno podczas gry w piłkę nożną na lekcji wf-u, jak także na treningach kropka absolutną podstawą podczas wyboru butów sportowych dla dziecka jest rodzaj podeszwy. To od niej zależy do jakiego rodzaju powierzchni przeznaczone jest obuwie. Podeszwa wpływa na dynamikę zawodnika, przyczepność do podłoża, a także zwrotność. Minimalizuje także ryzyko wystąpienia kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *